Skolintis internetu dabartiniais laikais yra žymiai lengviau nei anksčiau. Mat, sutarčių sudarymo procedūros sutrumpėjo iki minimumo ir vartotojai gali rinktis jiems patogiausius būdus pagal jų individualią situaciją. Tačiau, finansų patarėjai nurodo, kad greituosius kreditus imti reikėtų nepervertinant savo galimybių ir gerai apžvelgus kreditorių nurodytus reikalavimus.

Greiti kreditai kai kuriems asmenims gali brangti

Ne paslaptis, kad jau visiems žmonėms pakilo būsto paskolų įmokos. Tačiau, reikia suprati, kad kai kurių greitųjų paskolų palūkanos taip pat kilo. Tai reiškia, kad kai kurie greiti kreditai suteikiami su kintamosiomis palūkanomis. Jeigu tokią paskolą ketinate imti, tuomet atminkite, kad įmokų suma be jokios abejonės kils ir jums.

Kintamosios palūkanos nustatomos tokioms paskoloms, kurių dydis yra gana nemažas. Pavyzdžiui, imant paskolą būsto remontui dažniausiai siūloma rinktis kintamąsias palūkanas ir jas fiksuoti pusmečiui ir trumpesniam laikui. Praėjus tam periodui, palūkanos perskaičiuojamos atsižvelgiant į tarpbankines palūkanų normas ir kreditoriaus taikomą maržą.

Tad, jeigu jus domina paprasti greiti kreditai, kurie ateityje nesukeltų papildomų rūpesčių dėl įmokų padidėjimo, tuomet rinkitės fiksuotą palūkanų normą. Ją pasirinkę, galėsite būti ramūs, nes mėnesio įmokos dydis nesikeis net ir tuo atveju, kai tarpbankinės palūkanų normos bus pakeltos.

Bet kokiu atveju svarbu suprasti, kad renkantis paskolų teikėją, visada reikia įvertinti jo siūlomą paskolos kainą ir kitus reikalavimus. Taip pat būtina atsižvelgti į tai, kokias pasekmes nurodo kreditorius už kredito negrąžinimą laiku.

Kam dažniausiai paskolos suteikiamos sėkmingai?

Neretai daugelis žmonių abejoja savo skolinimosi galimybėmis dėl to, kad apskritai nė karto nėra domėjęsi kaip viskas vyksta. Ieškant vartojimo kredito, būtina įsigilinti į įstatymus. Vartojimo kredito įstatymas aiškiai apibrėžia visus civilinius santykius tarp kreditoriaus ir skolininko. Ten nurodoma kas gali skolintis, o kas neturi teisė to daryti.

Vartojimo kredito įstatymas yra skirtas rinkos reguliavimui. Siekiama, kad būtų išvengta neatsakingo skolinimo, todėl sukurtų taisyklių turi būti laikomasi be išimčių. Tačiau, vartojimo kredito įstatymo keliami reikalavimai gali būti tik dalis to, kas bus nurodyta paskolos sutartyje. Tai reiškia, kad kreditorius gali reikalauti to, kas nenurodoma vartojimo kredito įstatyme.

Kaip pavyzdį galima paimti amžiaus reikalavimą. VKĮ aiškiai skelbia, kad vartojimo kreditus ir paskolas gauti gali asmenys, kurie yra pilnamečiai. Tai reiškia, kad jaunesni nei 18 metų asmenys dar neturi teisės gauti paskolų. Tačiau, užėjus į kai kurių paskolų teikėjų interneto svetaines, galima išvysti reikalavimą, kad klientas būtų ne jaunesnis nei 20 metų. Tai neprieštarauja vartojimo kredito įstatymui.

Aiškiau kalbant, kreditų teikėjai turi pilną teisę nustatyti papildomus saugiklius tam, kad būtų išvengiama skolinimo nepatikimam asmeniui. Tai nėra jokia diskriminacija, nebent pažeidžiami kiti teisės aktai, dėl kurių jau galima kreiptis į teismą.

Norintys pasiskolinti internetu, turi suprasti, kad kreditus lengviau gauna patikimi ir finansiškai atsakingi žmonės.