Daugelis žmonių skolų išieškojimą laiko mitiniu procesu. Skolų atgavimas reikalauja daug darbo, pastangų ir laiko. Profesionalios skolų išieškojimo agentūros turi reikiamą patirtį ir jose dirbančius specialistus, kurie žino, kaip paspartinti ir palengvinti skolų išieškojimą iš fizinių ar juridinių asmenų. Tačiau šį kartą ne apie pliusus ir minusus. Šį kartą sutelkime dėmesį į patį skolų išieškojimo procesą ir pažiūrėkime, kaip viskas klostosi.

Viskas prasideda nuo telefono skambučio ir plano

Nesvarbu, ar bandote susigrąžinti skolą patys, ar kreipėtės į įmonę, kuri specializuojasi tame versle, skolų išieškojimas prasideda nuo visos informacijos sisteminimo ir išieškojimo paruošimo (strategijos).

Turite surinkti visus dokumentus, patvirtinančius jums priklausančią skolą. Tai gali būti laiškai, debeto pažymos, labai svarbios sąskaitos faktūros, pinigų pavedimai, sutartys ar kiti teisinį statusą ir juridinę galią turintys dokumentai. Tada iš skolininko turėtų būti reikalaujama prisiimti esamą skolą. Nuspręskite, ar bandysite susitarti ir neleisti procesui pasiekti teismo slenksčio, ar verčiau kreiptis į teismą ir nedelsiant patraukti skolininką atsakomybėn. Pastaruoju atveju išgelbėti klientą bus beveik neįmanoma, tačiau bus galimybė priduoti skolą ir padidinti apyvartines lėšas arba išvengti papildomo vargo dėl nuolatinių derybų ir atsiskaitymų.

Na, o jei nuspręsite bet kokia kaina eiti į kompromisus, nepamirškite pasiūlyti įmokas arba pasiūlyti lankstų mokėjimo grafiką, kuris gali padėti užkamšyti biudžeto spragą.

Profesionalai tvarko daugiau informacijos

Palyginus, kaip profesionalios įmonės renka skolas su paprastų žmonių būdu, skirtumas yra toks pat ryškus kaip diena ir naktis. Taip yra ne tik dėl patirties skirtumų, bet ir dėl to, kad specializuotos komandos gali labai efektyviai paskirstyti darbus ir optimizuoti daugybę procesų, kuriuos reikia atlikti norint atgauti skolą.

Daugelis įmonių vis tiek atliks išsamią jūsų situacijos analizę prieš pradėdami reabilitaciją, pasakys, kokie bus tolimesni jūsų žingsniai ir kas nutiks, jei sudarysite sutartį ir pervestumėte joms skolą. Pirmiausia vertinama skolininko būklė ir pačios skolos būklė. Tada ieškoma tiesioginio bendravimo su skolininku ir siekiama sąžiningo susitarimo bei skolos grąžinimo. Jei sandorio nėra, viskas gana paprasta – išieškotojas kreipiasi į teismą, kad iškeltų teismui skolos išieškojimo tyrimą. Skolų išieškojimas šiuo atveju yra geriausias pasirinkimas.