Verslas, kuris naudojasi inovacijomis, yra geras verslas. Finansų valdymo sistemos yra vienas iš tokių žingsnių. Tad labai dažnai verslo savininkams kyla klausimas – kokią buhalterinės apskaitos programą naudoti ir, ar jos iš viso būtinai reikia įmonei. Pačios populiariausios buhalterinės apskaitos programos (Rivilė, Dineta, Pragma, Agnum, Finvalda, B1, Apskaita5 ir kitos ne ką mažiau populiarios programos) yra ne tokios pigios mažoms įmonėms, bet visada yra alternatyvų. Gerai paieškoję ar pasikonsultavę su įmonėmis, kurios šias programas tiekia, rasite tikrai pigių ar net nemokamų programų. Tos įmonės, kurios nesiekia tapti inovatoriškomis, gali likti net ir su apskaitos vedimu Exel‘yje. Laiko sugaišite tikrai daug, teks ranka suvedinėti banko operacijas, pildysite įsakymus, aktus ir kt., bet  jei esate pakankamai gerai įvaldęs Excel, nereikės mokytis naudotis programa, o Exel dokumentus galėsite laikyti tiesiog Google Diske.

Šiuolaikinė buhalterinės apskaitos programa yra aiški ir paprasta. Ja naudotis galima labai intuityviai. Tikrai galite pamiršti sudėtingas ir nepatrauklias sistemas, su kuriomis išmokti užtrunka ilgai, reikalauja daug atsinaujinimų ir kainuoja daug. Pats laikas išnaudoti profesionalų sukurtasbuhalterinės apskaitos programas, kurios leidžia realiu laiku bendradarbiauti su savo buhalteriu bei kolegomis. Taip pat turėsite prieigą prie paskutinių duomenų, tokių kaip finansinės bei administracinės ataskaitos.Nereikia pamiršti, kad viskas nuo šiol gali būti automatizuota: pirkimai, pardavimai, buhalterija, sandėlio apskaita, ilgalaikis turtas, darbuotojų darbo užmokesčiai bei turimos paskolos.

Už būsimą patogumą bei inovatoriškumą verslui teks susimokėti. Kiekviena buhalterinės apskaitos programaturi savo kainą planui vienam mėnesiui. Pagal pasirinktą planą gali būti įtrauktos ir papildomos funkcijos. Kad ir kaip bebūtų, visgi teks mokėti, nes be tinkamo ir patogaus įrankio atlikti darbų kokybiškai neįmanoma. Ši taisyklė ypač galioja buhalteriams, dirbantiems Jūsų įmonėje, kurie jau šiandien naudojasi buhalterinės apskaitos programa. Įmonės, parduodančios programas priklausomai nuo poreikio apskaitai gali pasiūlyti atitinkamus ir įrankius šalia jų. Rinkitės universalų įrankį buhalterinei apskaitai, kad galėtumėte ja ilgai ir be trikdžių naudoti bei džiaugtis ne vienerius metus.